info (@) yerelyonetimler.org.tr | Tel: 0312 220 25 32  

×

Uyarı

JUser: :_load: 12 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Kamu ve yerel yönetimlerin hizmet kalitesi ve standartlarının yükseltilmesi, güçlendirilmesi ve sorun çözme kabiliyetinin daha etkili ve efektif kullanılabilmesi için araştırma, anket, eğitim, danışmanlık, yayın faaliyetleri gibi akademik ve sosyal çalışmalar yapmak, sosyal sorunların yerinde tespiti ve çözümü için yerel yöneticiler ve kuruluşlara bilgi aktarımı sağlamak. 

 

Ulusal ve uluslararası Kamu ve Yerel yönetimlerde yaşanan değişim ve dönüşümün etkisiyle yerel yönetimlerin de yeniden şekillenmesine katkı sağlamak amacıyla bilimsel, güvenilir ve kültürel alanlarda sosyal politikalar geliştirmek için ilgili Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği ve proje geliştirmek. Projeler sonucunda elde edilen bilgi ve verileri değerlendirip sonuçlarını Sosyal ve kültürel tavsiye kararlarına dönüştürerek, Yerli ve Milli politikaların oluşumuna destek vermek . Bu bağlamda veri ve bilgileri İlgili politika oluşturucu Kurum ve yerel yöneticilere aktararak hizmetlerin geliştirilmesini ve yeni hizmet modellerinin oluşturulmasını sağlıyoruz.

Milli değerleri benimseyerek, hedeflemiş gençlerimizi Milletin gücünü, milletinin kendi dinamiklerine bağlayan anlayış ile, Yerli ve Milli politika ve dayanışma aidiyeti geliştirmelerini sağlamak bunun yanında yenilikçi ve çağı yakalayan Yerelcilik bilinci gelişmiş bir gençliği yetiştirmek öncelikli hedefimizdir.